10 tak prostych sposobów na oszczędzanie, że nie przyjdą Ci nawet do głowy


Oszczędzanie jest banalnie proste. Nie wierzysz? Oto 10 tak banalnych sposób na drobne oszczędności, które zapewne większości z Was nawet nie przyszły by do głowy. Jak to mówią, grosz do grosza, a będzie kokosza.

1. Pytaj farmaceutę o zamienniki przepisanych ci przez lekarza leków. Bardzo często okaże się, że takie substytuty istnieją i są często nawet o kilkadziesiąt procent tańsze.

2. Zamień butelkowaną wodę mineralną na przefiltrowaną (albo przegotowaną) wodę z kranu. I wypijaj minimum 1,5 litra wody. Często to, co definiujesz jako głód, jest tak naprawdę pragnieniem.

3. Jeżeli nie rozmawiasz dużo przez telefon, zmienią ofertę na Virgin #Freemium - będziesz dostawał 30 minut, 30 SMS-ów i 300 MB Internetu (albo chociaż oszczędzaj transfer danych, bez dużej straty na jakości korzystania z telefonu) za darmo co miesiąc.

4. Zamknij nieużywane konta bankowe - nawet te, za których utrzymanie nie pobierana jest (prawie) żadna opłata.

5. Kupując artykuły spożywcze, jak i chemię domową, sprawdzaj cenę za kilogram lub litr. Nie zawsze największe opakowanie wychodzi najtaniej.

6. Tankuj samochód w środku tygodnia a nie w weekend. W sobotę zazwyczaj paliwo kosztuje parę groszy więcej niż we wtorek.

7. Jeżeli potrzebujesz wymienić pieniądze, zrób to w kantorze internetowym, ale przed tym porównaj oferty e-kantorów.

8. Zmniejsz temperaturę w domu o jeden stopień. Prawdopodobnie nawet nie zauważysz tej różnicy.

9. Miej zawsze przy sobie gumę do żucia, dzięki której będziesz w stanie zagłuszyć na małego głoda.

10. Kupuj klocki LEGO na wagę. Tak, można zamówić kilogram klocków.

6 komentarzy

 1. co do 6. Tankuj samochód w środku tygodnia a nie w weekend. W sobotę zazwyczaj paliwo kosztuje parę groszy więcej niż we wtorek.
  we wroc na jednej ze stacji z 'orlem" jest dokladnie odwrotnie...:) oplaca sie tankowac w weekend (wlacznie z wczesnym rankiem pn)

  OdpowiedzUsuń
 2. super :) Paru sposobów nie znałam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy artykuł! Tak naprawdę jest ogrom różnych sposobów na oszczędzanie. Muszę się przyznać, że o kilku wymienionych przez Ciebie nie miałem pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis. Mogłoby się zdawać, że są to oczywiste sposoby, dzięki którym możemy zaoszczędzić. Wdrożenie ich w życie na pewno przyniesie efekty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masa wspaniałych porad, które po przeczytaniu tego wpisu wydają się takie oczywiste;) Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Klocki lego na wagę - tego patentu nie znałam :D

  OdpowiedzUsuń

© Kakebo
Maira Gall